Archiwum dla Maj 2008

Aktualności z rynku powierzchnii biurowych.

05-14-2008
Po blisko czteroletniej przerwie w stolicy znów zacznie się budowa gmachów przekraczających wysokością sto metrów. W centrum powstaną dwa 36-piętrowe biurowce. 140-metrowy biurowiec tuż przy rondzie ONZ chce zbudować firma Skanska Property Poland. Wkrótce ma dostać z ratusza warunki zabudowy dla tego budynku. Drapacz chmur powstanie jako trzecia część kompleksu biurowego o nazwie Atrium City. W najbliższych dniach rozpocznie się budowa pierwszej części – 14-piętrowego budynku na ogrodzonej od kilku lat działce obok hotelu Westin.
Drugim budynkiem kompleksu będzie 14-piętrowy biurowiec, który stanie przy al. Jana Pawła II na południe od ul. Pereca. Drapacz chmur stanie z tyłu za nim. Wszystkie trzy budynki projektuje pracownia Kazimierski i Ryba. Dwa niższe będą mieć elewację z granitu, a 36-piętrowy wieżowiec ma być przeszklony podobnie jak stojący po przeciwległej stronie ronda ONZ biurowiec Rondo 1. Termin rozpoczęcia budowy wieżowca zależy od tego, jak szybko uda się znaleźć najemców dla dwóch niższych budynków.
Druga 36-piętrowa wieża ma powstać przy rondzie Daszyńskiego, na południowym narożniku ulic Towarowej i Prostej. Mierzący blisko 150 m biurowiec chce tu postawić belgijski deweloper Ghelamco. Gmach zaprojektowała pracownia M&J-M Jaspers – J.Eyers & Partners, również z Belgii. Kolorystyką ma przypominać turecki wieżowiec Millennium Plaza przy Al. Jerozolimskich. Będzie jednak od niego znacznie zgrabniejszy. Zamiast z toporną kabiną prysznicową będzie się raczej kojarzyć z żaglem deski windsurfingowej.

W Warszawie do 2012 roku powstaną 4 kilometry wieżowców

05-11-2008
W planach inwestorów na te lata jest budowa 30 wieżowców z czego 3 są już w budowie. Najwyższy, (hotel i apartamentowiec w jednym) ma osiągnąć 287 metrów i stanie w kwartale ulic Miedzianej i Chmielnej. Nieco niższy, bo posiadający 257 metrów wysokości, stanie przy Alejach Jerozolimskie i Chałubińskiego. Ostatni wieżowiec, ponad 200 metrowy (dokłanie 207 m), zlokalizowany zostanie przy ulicy Twardej.
Od ponad 50 lat najwyższym obiektem w Warszawie jest Pałac Kultury i Nauki z wieżą sięgająca 237 metrów wysokości. Z nowych budowli (1999) najwyższy jest Warsaw Trade Tower z 184 metrami przy ulicy Chłodnej. Razem jest ich 34. Jeśli te plany powiodą się, stolica będzie miała 65 wieżowców.
Projekt i wykonanie: www.mediacut.pl wholesale nfl jerseys
uggs outlet cheap uggs cheap jerseys