Następny dobry rok w sektorze przeprowadzkowym

12-12-2006 przez PSP Zostaw odpowiedź »
Skala inwestycji biurowych w Warszawie uczyniła z niej niezagrożonego lidera polskiego rynku nowoczesnych powierzchni biurowych. Ponad 302 tysiące polskich firm jest zarejestrowanych w stolicy. Serwis przeprowadzkowy wykorzystuje w 100 procentach swoją szansę.
Codziennie w Warszawie i okolicach, armia 680 pracowników świadczy usługi przeprowadzkowe dla firm, instytucji i osób prywatnych. 350 samochodów floty przeprowadzkowej przemieszcza się po ulicach Warszawy wożąc meble i dobytek warszawiaków do ich nowych mieszkań. Każdego dnia w wyniku przeprowadzki, 4000 m3 ładunku podlega dyslokacji. Polska branża przeprowadzkowa zdobywa kolejne, cenne doświadczenie wzmacniając swój potencjał i profesjonalizm. Rok 2006 stal pod znakiem przeprowadzek mieszkaniowych, one w głównej mierze decydowały o portfelu firm przeprowadzkowych.
W mijającym roku sektor przeprowadzkowy, po raz pierwszy w swojej historii wyszedł poza swoje ramy. Dokonane zmiany w branży zostały dostrzeżone przez firmę doradczą Ernst&Young. W czwartej edycji konkursu „Przedsiębiorca roku” organizowanym przez nią w Polsce, firma z branży, DTS Przyjemne Przeprowadzki Sp. z o.o. zmierzyła się z ostrymi kryteriami konkursowymi i została zakwalifikowana do finału konkursu. Sukces jest tym większy, że wyłonione grono finalistów różnych kategorii konkursowych liczyło zaledwie 10 firm i ich menadżerów. Tym razem główny konkursowy laur nie spadł na specjalistów przeprowadzkowych, otrzymał go koncern Mięsny Duda SA, ale został poczyniony pierwszy, duży krok w kierunku odbudowania rynkowego wizerunku branży przeprowadzkowej i podniesienia rangi tego zawodu. Najbliższe lata będą dla branży jeszcze bardziej wymagające. Szacuje się, że do roku 2010 tylko w Warszawie powstanie blisko 1 milion metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni biurowej (WGN Real Estate).klasy A i B do których branża przeprowadzkowa dostarczy 400 000 m3 różnego wyposażenia biurowego. Zatem najbliższa przyszłość branży jawi się obiecująco. Łącznie po roku 2010 Warszawa będzie dysponować blisko 3,4 mln. m2 nowoczesnej powierzchni biurowej.
Warszawa to wciąż największa koncentracja polskiego biznesu jest również liderem tej kategorii w Europie Środkowo Wschodniej. Działa tu 301 434 firm /na koniec kwietnia 2006 r.
Inne duże, polskie miasta pozostają daleko w tyle. Jak wynika z najnowszego raportu firmy Knight Frank, w Krakowie jest obecnie 137 tys. mkw. biur, w Poznaniu 122 tys. mkw., a we Wrocławiu 118,5 tys. mkw. Najmniej, bo jedynie 73 tys, mkw. oferują Katowice. W Trójmieście najwięcej nowoczesnej powierzchni mieści się w Gdyni. Tam całkowity zasób biur klasy A i B szacuje się na 140 tys. mkw.
W 2006 r. (I-IX) najwięcej, bo aż 125 tys. mkw. powierzchni biurowej oddano do użytku w Warszawie. W innych miastach przybyło znacznie mniej: 17 tys. mkw. w Krakowie i ok. 10 tys. mkw. we Wrocławiu. Poznań w tym czasie wzbogacił się zaledwie o jeden, pierwszy od dwóch lat nowy biurowiec, w którym znajduje się ok. 1000 mkw. powierzchni.
Najwięcej nowych biurowców powstaje ciągle w stolicy. W tej chwili w trakcie budowy jest tam aż 265 tys. mkw. Poza Warszawą największy boom inwestycyjny przeżywa Wrocław. Jak wynika z informacji specjalistów z Knight Frank, w stolicy Dolnego Śląska powstają obiekty o łącznej powierzchni około 90 tys. mkw.
Do dzisiaj właścicielem rekordu branżowego w konkurencji serwis dla biur, jest wspomniana na wstępie warszawska firma DTS Przyjemne Przeprowadzki. Wykonała ona przeprowadzkę firmy Polkomtel SA i jej 1800 pracowników w 3 weekendy /6 dni/. Polska ciągle cieszy się dużym zaufaniem inwestorów. i w rankingu na lokalizacje przyszłych inwestycji zajmuje wysokie 5 miejsce . W poprzednim raporcie zajmowaliśmy 12 pozycję. Obecnie to miejsce przypadło Czechom, 11 lokatę objęły Węgry. Raport AT Kearney sporządzono na podstawie ankiety wśród menedżerów firm generujących 70% światowych inwestycji bezpośrednich. Wynika z niego że, dla światowych korporacji Polska jest atrakcyjnym miejscem do inwestowania w centra różnego rodzaju usług, jak centra księgowe korporacji czy call centers.
W mieszkaniówce bez zmian.
W ciągu 12 miesięcy 2006r oddano do użytku 114 164 mieszkań, jest to nieznacznie więcej niż w roku poprzednim. Co oznacza, że ciągle daleko nam do rekordowego roku 2003, kiedy oddano do użytku 162 700 mieszkań. Ale w przyszłym roku sytuacja zdecydowanie poprawi się, ponieważ w samym pierwszym półroczu 2006r wydano aż o ponad 30% więcej pozwoleń na budowę. Liczba wydanych pozwoleń wyniosła 74 390. Wzrosła również liczba rozpoczętych budów. Uruchomienie budowy ponad 60 tysięcy nowych mieszkań to wzrost o ponad 21% i zdecydowana zaliczka na poprawę efektów w budownictwie mieszkaniowym.
Impuls budowlany przyszedł z zewnątrz – bankowa oferta kredytu mieszkaniowego trafiła na podatny grunt. Obecnie Polacy, tylko z tytułu zaciągniętych kredytów mieszkaniowych, winni są już bankom 71 mld zł (X 2006). To dwukrotnie więcej, niż jeszcze dwa lata temu. Związek Banków Polskich (ZBP) szacuje, że w 2006 roku banki udzielą blisko 280 tys. nowych kredytów mieszkaniowych na łączną kwotę ponad 43,4 mld zł. Boom mieszkaniowy w opinii wielu analityków potrwa jeszcze kilka lat. W ciągu najbliższych 2-3 lat prognozuje się wybudowanie ok. 150 tys. mieszkań rocznie (w latach 1991-2005 średnio 98,8 tys.).
Zrealizowanie takiego scenariusza zdecydowanie ożywi naszą gospodarkę ciągnąc za sobą sektory działające w otoczeniu budownictwa mieszkaniowego. Branża przeprowadzkowa również skorzysta z takiego wzrostu tym bardziej, że jest już do tego zadania doskonale przygotowana.
Co w 2007?
Rok 2007 jawi się jako kolejny rok wzrostu dla branży przeprowadzkowej. Według nadchodzących z rynku informacji, wszystko wskazuje na to. ze zostanie pokonana bariera przychodów 70 mln euro, osiągnięta w re-kordowym roku 2003. W 2007 roku o przychodach branży zadecyduje w głównej mierze „mieszkani6wka”. Można ocenić, że w roku przyszłym branża wykona ok. 150 000 zasiedleń i przeprowadzek do nowych mieszkań. W sektorze budownictwa komercyjnego Tradycyjnie najwięcej pracy branża przeprowadzkowa będzie miała w Warszawie, gdzie powstanie ok. 300 tys. nowej po-wierzchni biurowej, zbliżając się do bardzo dobrego wyniku z roku 2005. Wrocław i Kraków również odnotują. zdecydowany przyrost nowoczesnej powierzchni biurowej, będący zapowiedzią. dyna-micznych zmian jakie nadchodzą do tych miast. W przychodach branży przeprowadzkowej zaznaczy się również nowa usługa typu”self storage”, pozwalająca na magazynowanie czasowo zbędnych rzeczy. Pierwsze firmy 5wiadczące ten rodzaj usługi powstały dopiero kilka lat temu, ale z roku na rok zdobywają. sobie coraz większą grupę klientów.
Reklama
Projekt i wykonanie: www.mediacut.pl wholesale nfl jerseys
uggs outlet cheap uggs cheap jerseys