Czas ma swoją cenę

08-31-2007 przez PSP Zostaw odpowiedź »
Andrzej Poradzki- Poleganie na własnych siłach w przeprowadzce biurowej to tylko pozorna oszczędność pieniędzy. Przecież czas też ma swoją wartość – podkreśla Andrzej Poradzki, prezes zarządu Polskiego Stowarzyszenia Przeprowadzkowego.
Dlaczego – zamiast polegać na własnych siłach podczas przenosin naszej firmy do nowej siedziby – warto zatrudnić specjalistyczną firmę?
- Poleganie na własnych siłach w przeprowadzce biurowej to tylko pozorna oszczędność pieniędzy. Przecież czas też ma swoją wartość. Zanim rozpocznie się przeprowadzkę, trzeba załatwić mnóstwo tylko z pozoru drobnych rzeczy – na przykład kartony, folie pęcherzykowe, taśmy, czy tektury faliste do zabezpieczania mebli. Profesjonalne firmy nie mają z tym problemu, dysponują również programami komputerowi, ułatwiającymi realizacje zadań. Specjaliści potrafią także zadbać o bezpieczeństwo firmowego archiwum. Nie każdy potrafi umiejętnie znosić meble po schodach, czy ładować je na samochody. Znowu mamy więc argument na rzecz profesjonalistów. Tym bardziej, że część z nich posiada windy zewnętrzne. Tak więc do czwartego czy piątego piętra przeprowadzka odbywa się wprost przez okno do ciężarówki, wygodnie i sprawnie, bez blokowania wind, klatek schodowych i korytarzy.
Jakie mamy warianty przenosin i który jest najlepszy?
- Przy przeprowadzce firm mnożenie wariantów nie ma sensu. Pracownicy firmy zlecającej usługę powinni odpowiadać właściwie tylko za pakowanie tajnej dokumentacji, czy transport serwera. Cała resztę najlepiej zostawić serwisantowi. Pakowanie, zabezpieczanie, odłączanie sprzętów, znakowanie kartonów według przyjętego klucza, noszenie, wożenie itp. To mnóstwo ciężkiej pracy, którą lepiej wykonają ekipy do tego przygotowane.
Z jakim wyprzedzeniem najlepiej wynająć firmę przeprowadzkową?
- Dobrze jest ustalić wszystko na ok. trzy miesiące wcześniej. Oczywiście wpływa na to skala przedsięwzięcia. Są przecież takie zlecenia, które rozpracowuje się logistycznie już z półrocznym wyprzedzeniem. Doskonałym przykładem jest przeprowadzka Polkomtela z 1800 pracownikami. Firma DTS Przyjemne Przeprowadzki tak dobrze przygotowała się do tego zadania, że wykonała je wciągu zaledwie trzech weekendów. To swoisty rekord w branży!
Czy cena decyduje o jakości?
- Dotyka Pani ważnego zagadnienia. Czy za dobra jakość płacimy w sklepie więcej? Oczywiście, że tak. Produkty markowe zawsze cechuje wyższa cena. Tak jest w kosmetykach, odzieży, samochodach, właściwie wszędzie w relacjach rynkowych. Nasza branża nie jest zatem wyjątkiem, mamy szacunek dla swojego dorobku i go cenimy. Oczywiście wiele firm w naszej branży to swego rodzaju meteory, które przejściowo zajmują się tą dyscypliną. Mają jakiś samochód, muskularne ramiona swoich pracowników i to wszystko. Liczą sobie np. na 30-40 zł za godzinę. Wybaczy Pani, ale to jest dumping w czystej postaci. Jak można utrzymać dwie osoby i samochód, tak wyceniając swoje usługi? Gdzie jest ZUS, podatki, ubezpieczenia i inne koszta działalności? Szara strefa i tyle!
Jak ocenić czy firma przeprowadzkowa jest profesjonalna?
- Najważniejsze są referencje. Im więcej zgromadziła ich firma, tym wyższy poziom jej profesjonalizmu. My od członków naszego stowarzyszenia wymagamy, aby działali w biznesie minimum przez pięć lat, wykonywali minimum 100 przeprowadzek rocznie osób fizycznych i mieli na swoim koncie nie mniej niż 100 przeprowadzek biurowych, i to nie takich, że przenosi się jedno czy dwa biurka. Profesjonalistów można poznać choćby po uniformach pracowniczych i identyfikatorach, kartony sygnowanych przez logo firmy, czystych samochody, przejrzystej dokumentacji, zawarciu umowy pisemnej, polisie ubezpieczeniowej, certyfikacie zawodowym upoważniającym do przewozu mienia. To wszystko powinno być dostępne na stronach internetowych profesjonalnej firmy przeprowadzkowej.
Gdzie zatem powinniśmy szukać fachowej i rzetelnej firmy?
- Dzisiaj głównie za pośrednictwem Internetu. W naszym serwisie tez zawiesiliśmy taka listę w układzie alfabetycznym. Chętnie też doradzimy osobiście. Zapraszamy na www.przeprowadzki.org
Rozmawiała Anna Wójcik
Reklama
Projekt i wykonanie: www.mediacut.pl wholesale nfl jerseys
uggs outlet cheap uggs cheap jerseys