Nie szukajmy tanich „okazji” przy przeprowadzce

06-29-2007 przez PSP Zostaw odpowiedź »
Niska cena w usłudze zawsze oznacza niski poziom serwisu. Postawmy na profesjonalizm!
Rynek usług poznajemy głównie poprzez zebrane doświadczenia i opinie naszych znajomych, którzy już mieli okazję skorzystać z takiej usługi. To właśnie oni przede wszystkim polecają nam firmę lub ją odradzają. Jednak w przypadku braku takiej opinii, stajemy przed trudnym dylematem właściwego wyboru. W dobie internetu mamy tu jeszcze dodatkowy drogowskaz, umożliwiający nam zajrzenie na strony www firm przeprowadzkowych i oszacowanie ich stopnia profesjonalizmu. Szczególnie polecam skontrolowanie listy referencyjnej, ona zapewne pomoże ocenić nam, z kim będziemy mieli do czynienia. Ważne jest, aby lista referencyjna była aktualna, dlatego powinniśmy zwrócić uwagę na daty wystawionych referencji, czy nie są to przypadkiem przestarzałe opinie o usłudze. Czym zatem kierować się? Jak zagwarantować sobie rzetelną i sprawną usługę przeprowadzki? Czego powinniśmy oczekiwać?
Po pierwsze odradzam postawienie pierwszego pytania o cenę. Częstą praktyką osób mających dostęp do internetu, jest rozsyłanie zapytań o cenę z krótką charakterystyką usługi do kilkunastu lub więcej firm przeprowadzkowych jednocześnie. Sugeruję dokonać wyboru dwóch czy trzech firm i z nimi dopiero negocjować ceny, osiągniemy wówczas większą skuteczność. Warto w negocjacjach postawić na rozszerzenie zakresu usługi w ramach umówionej ceny. Będzie to dla nas większą wartością dodaną niż maksymalne zbijanie ceny krojącej jednocześnie jakość i zakres serwisu. Firmy warszawskie doskonale sobie zdają sprawę jak konkurencyjnym jest rynek warszawski, ale pomimo tego w środowisku profesjonalistów ceny za usługę nie różnią się aż tak bardzo. Organizacja firm przeprowadzkowych jest bardzo podobna, stąd też wynikają analogie w strukturze kosztów ich działalności. Cenowy obszar negocjacyjny jest bardzo wąski a w przypadku małych przeprowadzek mieszkaniowych praktycznie nie istnieje.
Musimy zatem wybrać, czy nasz dobytek powierzymy profesjonalistom, czy damy się „złapać na okazję cenową”. Podejmując świadomie takie ryzyko, nie oczekujmy satysfakcji.
Dokonując różnych zakupów, często na nasze decyzje wpływa zaufanie do jakiejś, jednej marki. Za jej wysoką jakość i zaufanie, jakie w niej pokładamy, jesteśmy gotowi zapłacić żądaną cenę. Spróbujmy zastosować ten sam sposób rozumowania również w stosunku do usługi przeprowadzkowej, na pewno wówczas się nie zawiedziemy. Podstawowe pytania w czasie wizyty konsultanta firmy w naszym domu to: Czy wyznaczony przez nas termin jest akceptowany przez firmę? Co w ramach ceny usługi firma zapewnia i w jakim czasie wykona usługę? Czy posiada kartony, ochraniacze mebli, sprzętu elektronicznego i AGD, ochraniacze szkła? Czy wykonuje montaż i demontaż mebli, osprzętu domowego (żyrandole, kinkiety, karnisze, żaluzje, rolety), pakowanie i rozpakowanie, ustawianie sprzętu w nowym lokalu. Czy możemy liczyć na pomoc w podłączeniu np. pralki i czy firma uporządkuje lokal po usłudze (pozabiera zbędne elementy opakowań)? Wskazane też jest upewnienie się czy firma posiada odpowiednie polisy ubezpieczające nasze mienie i usługę.
Europejskie standardy usługi przeprowadzkowej
Obecne standardy w profesjonalnej usłudze przeprowadzkowej obejmują:
  • zapakowanie mienia we własne firmowe kartony z oznaczeniem ich zawartości,
  • demontaż sprzętu oświetleniowego, karniszy, półek i innego osprzętu, jego zapakowanie,
  • demontaż mebli i opakowanie ( koce filcowe, folie pęcherzykowe, narożniki ochronne itp.,
  • montaż w nowej lokalizacji,
  • transport do nowej lokalizacji, wniesienie, rozpakowanie i rozlokowanie według wskazówek klienta, uporządkowanie lokalu.
Koszty
Cena wysyłki paczki krajowej ok. 10 kg priorytetem z oznaczoną wartością przez pocztę wynosi 27 zł, jeśli dodatkowo zakupimy karton i zabezpieczenie (ochrona zawartości paczki na czas transportu) to dopłacimy jeszcze średnio 10 zł. Czyli razem uszczuplimy swój portfel o 37 zł. Paczkę oczywiście musimy zanieść sami na pocztę i też sami ją odebrać. Taka paczka to ok. 0,15 m sześc. Spakowane mieszkanie dwupokojowe posiada sprzęty, meble, AGD i odzież o średniej objętości 25 m sześc. To jest około 160 takich paczek. Czyli, hipotetycznie wysyłając pocztą zawartość naszego mieszkania o średniej wartości mienia 50 tys. zł zapłacilibyśmy około 6 tys. zł sami dokonując jego zapakowania. Profesjonalna, kompleksowa przeprowadzka będzie nas kosztować ok. pięciokrotnie mniej.
Reklama
Projekt i wykonanie: www.mediacut.pl wholesale nfl jerseys
uggs outlet cheap uggs cheap jerseys